För beställningar av föreningskläder - kontakta 3&1
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
Team Södermöre
Hem
PF-17/18
Flickor
F-10/11
F-13/14/15
Pojkar
P-09/10
P-14
P-15/16
Senior
Herr
Team Södermöre
Ledare Senior Herr
MTB
MTB - Senior
MTB - Ungdom
Övrigt
Barngymnastik
Styrelse
Anläggningsgruppen
Domare
Ledare
Stödmedlemmar
GFA
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Hem
PF-17/18
Flickor
F-10/11
F-13/14/15
Pojkar
P-09/10
P-14
P-15/16
Senior
Herr
Team Södermöre
Ledare Senior Herr
MTB
MTB - Senior
MTB - Ungdom
Övrigt
Barngymnastik
Styrelse
Anläggningsgruppen
Domare
Ledare
Stödmedlemmar
GFA
Hem
Om laget
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Länkar
Styrelse
Policys/riktlinjer
Klubbshopen
Hem
Om laget
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Länkar
Styrelse
Policys/riktlinjer
Klubbshopen
Matcher
Visa alla matcher
2024: Div 4 Kalmar/Öland Dam
2024: Division 2 Dam Södra Götaland
2024: Träningsmatcher Dam Småland
2024: Träningsmatcher Dam Småland
2023: Div 3 Östra Dam
2023: Div 4 Dam Forts. Ö
2023: Div 4 Kalmar/Öland Dam
2023: Träningsmatcher Dam Småland
2023: Träningsmatcher Dam Småland
2022: Div 3 SÖ Dam
2022: Division 2 Sydöstra Götaland Dam
2022: Träningsmatcher 2022
FEBRUARI 2024
24
11:00
lör
11:00
Södra Utmarken 2, Kalmar
Team Södermöre (D2)
- Runsten-Möckleby IF (D3)
3 - 0
25
13:00
sön
13:00
Ljungbyholms konstgräs, 1
Team Södermöre (D4)
- Kalmar AIK FK (D4)
5 - 1
MARS 2024
02
15:00
lör
15:00
Bergavik IP 2, Kalmar
IFK Kalmar (F17) -
Team Södermöre (D2)
5 - 1
09
14:00
lör
14:00
Åkrahälls IP 1, Nybro
Madesjö IF (D3) -
Team Södermöre (D2)
2 - 0
23
16:00
lör
16:00
Tallhöjdens IP 3, Färjestaden
Glömminge-Algutsrums IF (D3) -
Team Södermöre (D2)
2 - 1
24
11:00
sön
11:00
Ljungbyholms konstgräs, 1
Team Södermöre (D4)
- Mörbylånga GOIF (D4)
-
APRIL 2024
06
11:00
lör
11:00
Loverslunden, Omkl 1 och 3
Team Södermöre (D4)
- Runsten-Möckleby IF B (D4)
-
07
13:00
sön
13:00
Furehov IP, plan 5, konstgräs
Åhus IF -
Team Södermöre
-
13
16:00
lör
16:00
Loverslunden 1, omkl 1 och 3
Team Södermöre
- Växjö BK
-
21
16:00
sön
16:00
Lagan Turf Arena 1, Lagan
Lagans AIK -
Team Södermöre
-
22
18:45
mån
18:45
Mörevallen 1, Påryd
IFK Påryd (9-m) -
Team Södermöre B
-
27
16:00
lör
16:00
Loverslunden 1, omkl 1 och 3
Team Södermöre
- IFÖ/Bromölla IF
-
29
19:00
mån
19:00
Fruskogsvallen 1, Ljungbyholm
Team Södermöre B
- Ramdala IF B
-
MAJ 2024
05
15:00
sön
15:00
Hästö IP 1
Sjöstaden DFF Karlskrona -
Team Södermöre
-
06
19:00
mån
19:00
Fruskogsvallen 1, Ljungbyholm
Team Södermöre B
- Runsten-Möckleby IF B (9-m)
-
11
13:00
lör
13:00
Södra Sandby IP A-plan
Södra Sandby IF -
Team Södermöre
-
13
19:00
mån
19:00
Bäckebo IP 1, Bäckebo
Bäckebo GOIF (9-m) -
Team Södermöre B
-
18
16:00
lör
16:00
Loverslunden 1, omkl 1 och 3
Team Södermöre
- Färjestadens GOIF
-
20
19:00
mån
19:00
Fruskogsvallen 1, Ljungbyholm
Team Södermöre B
- Jämjö GoIF (9-m)
-
25
16:00
lör
16:00
Tingsryds IP 1, Tingsryd
Tingsryd United FC -
Team Södermöre
-
27
19:00
mån
19:00
Fjölebro IP 1, Lindsdal
Lindsdals IF B -
Team Södermöre B
-
JUNI 2024
01
13:00
lör
13:00
Loverslunden 1, omkl 1 och 3
Team Södermöre
- FC Hessleholm
-
03
19:00
mån
19:00
Fruskogsvallen 1, Ljungbyholm
Team Södermöre B
- Mörbylånga GOIF (9-m)
-
08
12:00
lör
12:00
Vägga IP
IFK Karlshamn -
Team Södermöre
-
10
19:00
mån
19:00
Tillingevallen 1, Timmernabben
Timmernabbens IF (9-m) -
Team Södermöre B
-
15
16:00
lör
16:00
Loverslunden 1, omkl 1 och 3
Team Södermöre
- Hammenhögs IF
-
17
19:00
mån
19:00
Rinkabyvallen 1, Rinkabyholm
Hossmo BK (9-m) -
Team Södermöre B
-
23
15:00
sön
15:00
Loverslunden 1, omkl 1 och 3
Team Södermöre
- Åhus IF
-
25
19:00
tis
19:00
Fruskogsvallen 1, Ljungbyholm
Team Södermöre B
- IFK Påryd (9-m)
-
29
16:00
lör
16:00
Sportfältet Teleborg 1, Växjö
Växjö BK -
Team Södermöre
-
AUGUSTI 2024
10
16:00
lör
16:00
Loverslunden 1, omkl 1 och 3
Team Södermöre
- Lagans AIK
-
12
18:30
mån
18:30
Säbyvallen 1 (A-plan)
Ramdala IF B -
Team Södermöre B
-
17
13:00
lör
13:00
Strandängens IP A-plan
IFÖ/Bromölla IF -
Team Södermöre
-
19
18:45
mån
18:45
Runvallen 1, Spjutterum
Runsten-Möckleby IF B (9-m) -
Team Södermöre B
-
24
16:00
lör
16:00
Loverslunden 1, omkl 1 och 3
Team Södermöre
- Sjöstaden DFF Karlskrona
-
26
18:30
mån
18:30
Fruskogsvallen 1, Ljungbyholm
Team Södermöre B
- Bäckebo GOIF (9-m)
-
31
16:00
lör
16:00
Loverslunden 1, omkl 1 och 3
Team Södermöre
- Södra Sandby IF
-
SEPTEMBER 2024
02
19:00
mån
19:00
Jämjö IP 1
Jämjö GoIF (9-m) -
Team Södermöre B
-
07
13:00
lör
13:00
Tallhöjdens IP 1, Färjestaden
Färjestadens GOIF -
Team Södermöre
-
09
19:00
mån
19:00
Fruskogsvallen 1, Ljungbyholm
Team Södermöre B
- Lindsdals IF B
-
14
16:00
lör
16:00
Loverslunden 1, omkl 1 och 3
Team Södermöre
- Tingsryd United FC
-
15
11:00
sön
11:00
Skansen 1, Mörbylånga
Mörbylånga GOIF (9-m) -
Team Södermöre B
-
21
13:00
lör
13:00
Österås IP A-plan
FC Hessleholm -
Team Södermöre
-
22
11:00
sön
11:00
Fruskogsvallen 1, Ljungbyholm
Team Södermöre B
- Timmernabbens IF (9-m)
-
26
19:00
tor
19:00
Fruskogsvallen 1, Ljungbyholm
Team Södermöre B
- Hossmo BK (9-m)
-
28
16:00
lör
16:00
Loverslunden 1, omkl 1 och 3
Team Södermöre
- IFK Karlshamn
-
OKTOBER 2024
05
13:00
lör
13:00
Hamondavallen A-plan
Hammenhögs IF -
Team Södermöre
-
Våra sponsorer